Полетът на Ястреба продължава

Вече е известно името на първия 1/2-финалист на Откритото първенство на Англия по снукър. Световният номер 15 Бари Хоукинс надделя с 5:2 фрейма в изцяло английския 1/4-финал срещу 10-ия в ранглистата Рики Уолдън. Зрителите в Манчестър и тези пред телевизионните екрани видяха пет халф-сенчъри брейка в срещата - три от тях дело на Ястреба и два - на съперника му.

Първата партия бе за 33-годишния Уолдън, който се отчете със серия от 55 точки, но във втората Хоукинс бе по-стабилен и изравни. В третата част отново Бари взе инициативата и с брейк от 69 точки поведе за 2:1. Преди кратката почивка в срещата обаче Уолдън се прояви с 53 точки за равенството.

С подновяването на играта Ястреба явно получи прилив на енергия. Той реализира чудесните 91 точки за 3:2, а след тях взе и шестата партия, за да увеличи аванса си. Фрейм номер 7 се оказа последен в мача. Хоукинс осъществи нов силен брейк от 69 точки и с това си заслужи и победата с 5:2 части.

На 1/2-финалите в Манчестър 37-годишният Бари Хоукинс ще очаква спечелилия сблъсъка между Джон Хигинс и Джъд Тръмп.

Снимки: worldsnooker.com