Берое стартира в Балканската лига с победа срещу шампиона

Отборът на Берое (Стара Загора) стартира по отличен начин сезон 2016/17 в Баканската лига, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев спечелиха домакинството си на действащия шампион в надпреварата Сигал (Прищина) с 86:71 (22:20; 27:18; 23:19; 14:14).

Най-резултатен за старозагорци беше Шейн Гъбсън с 23 точки, а Степан Тесия приключи със 17 точки.

Боян Трайковски вкара 22 точки за гостите от Прищина, а Джабари Хиндс и Гранит Ругова добавиха съответно по 11 и 10 точки.

Мачът започна с размяна на лидерството между двата отбора, като първи поведоха гостите от Прищина – 4:0, но за по-малко от 60 секунди българите вече бяха напред в резултата след тройка на Николов – 5:4. До самият край на частта играта вървеше кош за кош, но последната дума имаха момчетата на Любо Минчев, след като Николов и Желев вкараха от далечно разстояние и Берое поведе с 22:20.

В началото на вторите десет старозагорци реализираха серия от 12:4, която им позволи да се откъснат напред с двуцифрен аванс – 34:24, като до почивката българите демонстрираха отлична дисциплина в игрови план и заслужено след първото полувреме бяха напред с 11 точки – 49:38.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено. Баскетболистите на Берое контролираха напълно играта и не дадоха шанс на съперника да помисли за обрат. След 30 минути разликата в резултата бе 14 точки за 72:57 в полза на домакините, а заключителната четвърт се игра само за статистиката и последния съдийски сигнал прозвуча при 86:71 в полза на Берое (Стара Загора).

Берое – Сигал Прищина 86:71 (22:20; 27:18; 23:19; 14:14)

Берое: Алексиев 9, Николов 10, Гибсън 23, Годул 11, Тесия 17 (Тенчев 2, Желев 3, Раднев, Джоунс 11, Тодоров, Василев)

Сигал Прищина: Трайковски 22, Андрю 6, Риети 8, Врбнац 4, Г.Ругова 10 (Аземи, Хиндс 11, Ф.Ругова 8, Шима 2)