И токов удар не спря Бразилия по пътя към върха

Националният отбор на Бразилия победи с 2:0 Венецуела в гостуването си от 10-ия кръг на световните квалификации от зона "Южна Америка". "Кариоките" бяха без голямата си звезда Неймар, който е с травма след срещата с Боливия, когато получи удар в лицето. Дори и това не попречи на съотборниците му да вземат трите точки, с които да излязат начело в класирането. Точни за успеха на гостите бяха Габриел Жезус в 8-ата и Вилиан в 53-ата минута. Срещата за кратко бе прекъсната в 74-ата минута, когато на стадиона имаше токов удар и спря осветлението, но и това не помогна на домакините да се спасят от загубата.

Бразилия поведе рано в мача след груба вратарска грешка. Даниел Ернандес направо подари топката на Габриел Жезус, който с техничен прехвърлящ удар прати кълбото зад гърба му в мрежата за 0:1.

В началото на втората част "кариоките" удвоиха преднината си. Ренато Аугусто  центрира отляво и Вилиан отблизо заби топката за втори път в мрежата на съперника. Само четири минути след това нов гол на Бразилия бе правилно отменен заради засада.

Домакините опитаха някак да се върнат в мача и създадоха няколко добри положения в заключителните минути, но Саломон Рондон и Алехандро Гуера пропуснаха шансове да поразят вратата на Алисон.

В 74-ата минута токът на стадиона спря и играта бе прекъсната за около десетина минути. След това осветлението бе възстановено и двата отбора доиграха мача, но резултатът не бе променен и гостите си тръгнаха с победата.

С този успех Бразилия събра 21 точки и излезе начело в класирането. Венецуела пък остава на дъното на таблицата с едва две спечелени точки и без победа в актива си.