Колумбия и Уругвай си стиснаха ръцете след вълнуващо реми

Отборите на Уругвай и Колумбия не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 10-ия кръг на световните квалификации в зона "Южна Америка". Срещата бе изпъстрена с обрати и завърши при резултат 2:2.

Домакините първи поведоха в 15-ата минута, когато след центриране от корнер Абел Агияр с глава бе точен за 1:0.

Уругвай обаче съумя да направи пълен обрат. В 27-ата минута Кристиан Родригес изравни с глава след центриране от фаул. В 73-ата минута пък Луис Суарес изведе гостите напред, след като един дълъг пас бе свален към него, той пребори прекия си пазач и от малък ъгъл успя да прати топката в мрежата за 1:2.

Домакините обаче не се предадоха и в 84-ата минута Йери Мина получи центриране отдясно и със страхотен прехвърлящ изстрел с глава препарира Фернандо Муслера, за да оформи крайното 2:2.

Така двата тима прибавиха по точка в актива си, като Уругвай остава начело в класирането с 20, докато Колумбия има 17 точки и запазва 4-ото си място в таблицата.