Пабло Ескобар вкара два при равенство на Боливия

Националният отбор на Боливия изпусна да победи Еквадор в срещата от 10-ия кръг на световните квалификации в зона "Южна Америка". Срещата в Ла Пас завърши при резултат 2:2, след като домакините водеха с 2:0 след първото полувреме.

Героят за домакините в този мач бе халфът Пабло Ескобар. Той реализира и двата гола за своя тим в 3-ата и 43-ата минута. Така на 38 години и 91 дни той стана най-старият голмайстор в световни квалификации в зона "Южна Америка".

Еквадор обаче върна едно попадение чрез Енер Валенсия в 47-ата минута, а в 89-ата минута нападателят на Евертън вкара и втори гол, с който донесе равенството на своя тим, макар гостите да бяха останали с 10 души на терена, след червен картон на Луис Кайседо в 79-ата минута.

Така двата тима прибавиха по точка в актива си и Еквадор със 17 точки заема 3-ата позиция във временното класиране. Боливия пък остава на 9-ото място с 8 точки.