"От питлейна": Прероден

До финала на сезон 2016 във Формула 1 остават само четири старта, а един пилот е прероден, в очите му вече гори пламък и с действията си на пистата демонстрира увереността в собствените си възможности. Да, до края на ноември всичко може да се случи, само че още отсега Нико Розберг успя да накара и най-големите си критици да признаят, че ако не е по-добър, то поне по нищо не отстъпва на титулувания си съотборник със статут на суперзвезда Люис Хамилтън.

Точно това е най-голямата победа в кариерата на Нико досега. В оставащите четири състезания зависи от самия него дали ще сбъдне детската си мечта - да бъде световен шампион като баща си Кеке. Тежестта е голяма и други пилоти във Формула 1 са я изпитвали на гърба си, когато са били сравнявани с бащите си още при първата си стъпка на пистата. Досега само Деймън Хил с Уилямс е успявал да повтори успеха на баща си Греъм.

Преди началото на шампионата Хамилтън отново бе смятан за тотален фаворит и се очакваше да спечели третата си поредна титла за Мерцедес и четвърта общо във Формула 1 без много усилия. Заради Нико сега британецът трябва да остави целия си талант на пистата, ако иска отново да триумфира като шампион.

След първото място на "Сузука" в Гран При на Япония миналата неделя Розберг вече има девет победи, а Хамилтън едва шест. От подновяването на шампионата след лятната пауза германецът спечели четири от пет състезания и от догонващ се превърна в лидер с 33 точки пред съотборника си.

Всеки, който отпише Люис, преди всичко да е приключило и да е развят и последният кариран флаг, жестоко ще съжалява. Точно Нико най-добре знае това от години на съревнование помежду им още от деца и не би допуснал подобна грешка. Дали Розберг ще издържи на напрежението и ще остане в историята като втория син на световен шампион, спечелил титлата, или Хамилтън пак ще го пречупи психически и отново ще наложи волята си, ни предстои да разберем в оставащите четири състезания от сезон 2016 във Формула 1.