Брейди се завърна, въртележката в Кливлънд продължава

Том Брейди се завърна след наложеното му наказание за скандала с меките топки с три тъчдауна към тайтенда Мартелъс Бенет. Ню Инглънд (4-1) спечелиха гостуването си на Кливлънд с 33:13 и останаха на върха в АФК Изток. И докато Брейди завърши с показатели 28 от 40 за 406 ярда и рейтинг 127.7 въртележката в Кливлънд продължи с пълна сила. Заради контузия „Браунс” рано останаха без новобранеца Коди Кеслър. Заменилият го Чарли Уайтхърст се отчете с тъчдаун пас към Конър Хамлет и има сериозна вероятност да се окаже четвъртият титуляр на поста от началото на сезона в неделя при гостуването на Тенеси!

Денвър сдадоха върха в АФК Запад след домакинска загуба от Атланта с 16:23. В първият си старт новобранецът Пакстън Линч метна тъчдаун към Демейриъс Томас, но пое шест сака, а играта по земя практически не съществуваше. Шампионите пробягаха мизерните 84 ярда и бяха заменени на първата позиция от Оуклънд. В мач, в който защитите не представляваха проблем за преодоляване, „пиратите” излъгаха Сан Диего с 34:31. 2:07 мин. преди края гостите отиваха към изравнителен фийлдгол, но Дрю Кейсър изтърва топката и дори не можа да я заложи за шут.

Минесота останаха единствени без загуба в НФЛ, като разкриха пред света мутимилионното недоразумение Брок Осуайлър. Куотърбекът на Хюстън завърши с показатели 19 от 42 за 184 ярда, като до средата на втората част имаше седем ярда, а единственият му тъчдаун дойде 3:46 мин. преди края за да оформи загубата на „тексасците” с 34:13. Хюстън обаче още са първи в АФК Юг, като са единствени с положителен баланс!

Неделя бе ден за разкриване и на шампионите по инвестиции в свободни агенти НЙ Джайънтс. Похарчили четвърт милиард на нови попълнения в защита „гигантите” позволиха 409 ярда при загубата с 16:23 от Грийн Бей. Арън Роджърс (23 от 45 за 259 ярда) подаде тъчдауни към Джорди Нелсън и Давонте Адамс, а Мейсън Кросби вкара фийлдголове от 44, 33 и 25 ярда. Джайънтс все пак удържаха интригата до последно, а тъчдаун комбинацията Менинг-Бекъм донесе тъчдаун 2:54 мин. преди края. Неясно защо гостите изпълниха дълбок начален удар и повече на видяха топката в свое притежание.