Цецо Соколов блести, Лубе громи

Националът Цветан Соколов и съотборниците му в Кучине Лубе (Чивитанова) спечелиха втора поредна категорична победа от началото на сезона в италианската Суперлига. В мач от втори кръг Лубе надигра у дома LPR (Пиаченца), в който играят Христо Златанов и Виктор Йосифов, с 3:0 (25:20, 27:25, 25:9) пред 3311 зрители в зала “Еуросуоле Форум”.

В състава на Лубе се завърна титулярния американски разпределител Мика Кристенсън, който раздвижи изключително монго играта на възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини. Никола Пезарези игра като либеро цял мач за домакините, а Женя Гребенников се появи за малко в игра през втората част като посрещач.

Симоне Породи бе титулярно либеро в състава на Пиаченца, а легендада - 43-годишният Самуеле Папи влизаше да помага на посрещане във втората и третата част.

Домакините спечелиха първата част сравнително лесно с 25:20, но във втората двата тима водиха оспорвана битка до края, за да се стигне до 27:25 за Лубе. Окрилени от успеха Цветан Соколов и съотборниците му прегазиха гостите със смазващото 25:9 в третата част.

Цветан Соколов игра цял мач за домакините и имаше основен принос за успеха, след като заби 16 точки (1 ас, 4 блока, 55% ефективност в атака), с което стана и най-резултатния волейболист в мача. Давиде Канделаро добави 12 точки (4 аса, 80% ефективност в атака) и бе избран за MVP в мача.

Османи Хуанторена се отличи с 11 точки (58% ефективност в атака, 25% перфектно и 40% позитивно посрещане). Драган Станкович също изигра перфектен мач и записа 9 точки (5 блока, 67% ефективност в атака).

Блокировач №1 в шампионата на Италия за миналия сезон и капитан на националния отбор на България Виктор Йосифов бе в групата на Пиаченца за двубоя, но не се появи в игра, след като получи травма на коремните мускули в предишната среща.

Българският капитан на гостите Христо Златанов игра цял мач за  LPR, но се отчете едва със 7 точки (3 аса, 2 блока, 17%% ефективност в атака, 11% перфектно и 17% позитивно посрещане). Кубинският диагонал Фернандо Ернандес бе най-резултатен за гостите с 14 точки  (1 ас, 43% ефективност в атака).

Така Лубе вече има две победи и 6 точки и е лидер в класиране, докато за LPR (Пиаченца) това е втора поредна загуба.

В следващия кръг на 16 октомври Лубе гостува на Топ Волей (Латина) от 19,00 часа, а Пиаченца е домакин на Калцедония (Верона) по същото време.

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) - LPR (ПИАЧЕНЦА) 3:0 (25:20, 27:25, 25:9)

ЛУБЕ: Мика Кристенсън 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 16, Османи Хуанторена 11, Денис Калиберда 6, Давиде Канделаро 12, Драган Станкович 9 - Никола Пезарези-либеро (Женя Гребенников)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
ПИАЧЕНЦА: Райдел Йересуело, Фернандо Ернандес 14, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 7, Тревор Клевено 4, Аимоне Алети 7, Лука Тенкати 3 - Симоне Пароди-либеро (Самуеле Папи, Франческо Котарели)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.

Резултати от 2-ия кръг на Суперлигата на Италия:

Кучине Лубе (Чивитанова) - ЛПР (Пиаченца) 3:0 (25:20, 27:25, 25:9)

Сър Сейфти Конад (Перуджа) - Киоене (Падуа) 3:1 (14:25, 27:25, 25:16, 25:20)

Бундже (Равена) - Топ Волей (Латина) 3:2 (25:20, 19:25, 34:32, 23:25, 15:12)

Ревивре (Милано) - Азимут (Модена) 1:3 (20:25, 18:25, 25:23, 23:25)

Биоси Индекса (Сора) - Диатек (Тренто) 0:3 (23:25, 16:25, 17:25)

Тонно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) - Джи Груп (Монца) 0:3 (20:25, 19:25, 22:25)