Пирин с първа победа на турнира в Дупница

Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) постигна първа победа на международния приятелски турнир за Купа "Дупница", след като надделя над гръцкия Ираклис (Солун) с 3:2 (23:25, 25:17, 25:17, 20:25, 15:11) във втория си мач, игран тази вечер

Треньорът на Пирин Иван Дурев заложи в стартовия си състав на Благовест Катранджиев, Георги Елчинов, Костадин Гаджанов, Мартин Кръстев, Дилян Игнатов, Венцислав Георгиев и либерото Виктор Копанаров. В първия гейм Пирин имаше преднина при 22:20, но серия от леки грешки позволи на Ираклис да направи обрат и да поведе с 1:3 след 25:23. Този развой, обаче, само мотивира допълнително волейболистите от Разлог и във втората част бързо поведоха със 7:1 и този път не изпуснаха преднината си, за да изравнят след убедително 25:17. В третия гейм Пирин също направи комфортна преднина при 16:9, след което успя да го спечели след ново 25:17.

Треньорът на Ираклис Йоанис Орфанос потърси промяна в четвъртата част, като пусна в игра българския разпределител Чоно Пенчев. Това се оказа добър ход, а в края негови сервиси помогнаха на тима му да стигне до тайбрек след 25:20. В решителната пета част Чоно Пенчев остана на полето, но волейболистите на Пирин играха много задружно и успяха да се поздравят със сладка и заслужена победа след 15:11 и 3:2.

Най-полезен за Пирин бе Венцислав Георгиев с 19 точки (4 блока и 2 аса), а опитният Костадин Гаджанов изигра много силен мач и добави 18 точки (5 блока!!! и 81% ефективност в атака) за победата. За тима Ираклис Чоно Пенчев се отличи с 4 точки (1 блок и 1 ас).

Утре (9 октомври) в последния ден на турнира Пирин излиза срещу домакините от Марек Юнион Ивкони. Преди това Ираклис ще играе с шампиона на Румъния Университатя (Крайова). Мачовете са от 10,00 и 12,00 часа.

Статистическите данни са благодарение на скаутмена на Пирин Боби Николов.