Аризона спря пропадането на „Ливай`с”

След две поредни загуби Аризона стабилизар курса с победа при гостуването на Сан Франциско.При отсъствието на контузения Карсън Палмър заместникът му Дрю Стантън успя в едва 11 от 28 опита за пас, но два от тях Лари Фицджералд превърна в тъчдаун. Дейвид Джонсън пробяга рекордните в кариерата си 157 ярда и също се разписа на два пъти за победата на „чинките” с 33:21.

Две минути преди края на първото полувреме Сан Франциско водеха със 7:0 и притежаваха топката, когато пас на Блейн Габърт (18 от 31 за 162 ярда) бе пресечен. В следващото разиграване Стантън намери Фицджералд сам в ендзоната и Аризона се развихриха. „Чинките” отбелязаха три поредни тъчдауна и още в средата на третата част си подпечатаха победата. А рубликата по трибуните на „Ливай`с” закрещя „Искаме Кап!”, но така и не дочака смяна на куотърбека.

Аризона (2-3) остават трети в НФК Запад, а на 17 октомври посрещат НЙ Джетс, воден от бившия им координатор на защитата Тод Боулс. Ден по-рано Сан Франциско (1-4) гостуват на Бъфало, като тогава се очаква завръщането след година пауза на Колин Капърник.