Кливланд и Торонто удариха по амбициите на фаворитите (видео)

Противно на очакванията, Кливланд Индиънс и Торонто Блу Джейс взеха ранен аванс в плейофите на МЛБ. "Индианците" сразиха фаворизирания Бостън Ред Сокс с 5:4 у дома, а "сините сойки" разгромиха най-добрия отбор в Американската лига този сезон Тексас Рейнджърс с 10:1 като гости и така двата тима поведоха с по 1-0 в дивизионните серии до 3 победи.

Двубоят на ст. "Прогресив Фийлд" в Кливланд рано тази сутрин бе практически решен от домакините с три хоумръна в 3-тия ининг. По средата на частта гостите водеха с 2:1, но соло изстрели на Роберто Перес, Джейсън Кипнис и Франсиско Линдор срещу аса на "червените чорапи" Рик Порсело (L 0-1) обърнаха развоя.

Стартерът на Индиънс Тревър Бауър бе сменен с топриливъра Андрю Милър (W 1-0) след само 4 ининга и 2/3, а до края в игра появиха още двама питчери на "племето" – Брайън Шоу (Н 1) и Коуди Алън (S 1), които заедно удържаха атаката на Ред Сокс. Точките за гостите вкараха Ханли Рамирес с двоен хит в 1-вия ининг и Андрю Бенинтенди, Санди Леон и Брок Холт със соло хоумръни съответно в 3-тия, 5-ия и 8-ия. Сметката на домакините откри Лони Чизенхол с единичен хит във 2-рия, а Кипнис завърши с 2 RBI, след като добави и сингъл в 5-ия.

"Използваме максимално всичко, с което разполагаме – коментира мениджърът на Кливланд Тери Франкона решението си рано да се обърне към булпена. – Определено няма да видите съвсем същото утре. Просто искахме да спечелим мача тази вечер и го направихме. Утре дизайнът вероятно ще бъде по-различен."

Късно снощи пък Торонто удари сериозно по амбициите на Тексас, при това насред ст. "Глоуб Лайф Парк" в Арлингтън. Марко Естрада (W 1-0) стана първият питчер в историята на канадския клуб, останал на възвишението до 9-ия ининг в мач от плейофите. Мексиканецът хвърля 8 ининга и 1/3 и даде само 4 хита, допускайки почетната точка на домакините в последната част при аут по земя срещу Чоо Шин-Соо.

"Когато си далеч от дома, първото нещо, което искаш да направиш, е да накараш феновете да млъкнат. Мисля, че ние се справихме добре с тази задача. Затворихме много усти, като отбелязахме седем точки до четвъртия ининг", сподели Естрада.

Водещият питчер в ротацията на "рейнджърите" Коул Хамълс (L 0-1) бе унищожен в рамките на две нападения на гостите в 3-тия и 4-тия ининг. Само в третата част резултатът стана 5:0, след като Джош Доналдсън и Хосе Баутиста пробраха по един рънер съответно с двоен и единичен хит, а после Трой Туловицки изстреля троен хит при пълни бази. В четвъртата атака Мелвин Ъптън-младши с хоумрън и Доналдсън с RBI-сингъл сложиха край на дежурството на Хамълс. А в 9-ия ининг резилът за Тексас набъбна до 10:0 с троен хоумрън на Баутиста.

Вторите срещи от двата плейофа в Американската лига са тази вечер отново в Кливланд и Арлингтън, след което сериите ще се преместят за поне един мач в Бостън и Торонто. Също довечера започват елиминациите в Националната лига: Чикаго Къбс - Сан Франциско Джайънтс и Вашингтон Нешънълс - Лос Анджелис Доджърс.