Бабел зарадва "Риасор" в последната минута (видео)

Депортиво Ла Коруня сложи край на серията си от лоши резултати с изстрадана, но много сладка победа срещу Спортинг Хихон. Тимът от "Риасор" спечели с 2:1, а победното попадение бе дело на привлечения наскоро Райън Бабел във втората минута на добавеното време. Бившият холандски национал финитра съперник пред наказателното поле и с мощен удар направи безпомощен стража на гостите Иван Куеяр.

Ла Коруня доминираше до почивката и направи много пропуски. Все пак, в 35-ата минута костариканският халф Серсо Борхес се оказа на точното място при едно разбъркване в наказателното поле на Спортинг и опъна мрежата.
През втората част само брилянтните намеси на Куеяр бяха причината гостите да останат в мача. Нещо повече - в 66-ата минута те изравниха след центриране от корнер и изстрел с глава на Серхио Алварес. Наставникът на Ла Коруня Гайс Гаритано веднага пусна в игра Бабел и холандецът му се отблагодари в 92-ата минута с гола на победата.

Тимът от Галисия вече е на 12-о място с 8 точки, а Спортинг има 7 и заема 15-а позиция.