Пацини с нови два гола за Верона

Капитанът на Верона Джампаоло Пацини отбеляза нови два гола за тима при победата с 3:0 над Тернана в мач от 7-ия кръг на Серия "Б". Голмайсторът първо даде аванс на своя тим от дузпа в 31-ата минута, а след това оформи успеха с нов точен изстрел от бялата точка в 42-ата минута. Между двете попадения се разписа Силигарди в 35-ата минута. Домакините от Терни пък останаха с човек по-малко в 30-ата минута след изгонването на Мечариело, който извърши нарушението за първата дузпа. През втората част Енцо Мареска от Верона също бе изгонен за удар с глава без топка.

Успехът е четвърти поред за Верона, а тимът има вече 16 точки и заема втора позиция. Пацини пък демонстрира отлична форма, като в последните три мача има пет попадения, а от днес вече е лидер при стрелците с шест попадения в четири двубоя през този сезон.

Лидерът в първенството Читадела записа шести успех, след като надви с 2:0 Трапани и вече има 18 точки. Беневенто е на трето място с 14 точки след победата над Новара на Андрей Гълъбинов с 1:0.

Перуджа изненадващо надви Фрозиноне с 2:1 като гост. Авелино и Спал постигнаха победи с 3:2 съответно над Про Верчели и Салернитана. Виртус Ентела разби с 4:1 Виченца, а утре са останалите срещи: Чезена - Латина, Асколи - Специя.

Вчера Бреша завъррши 1:1 с Бари. Карпи и Пиза играят в понеделник.