Серията на Созопол продължава

Отборът на Созопол победи Оборище (Панагюрище) с 2:0 в мач от 8-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията реализираха Мирослав Радев в 60-ата минута и Якуб Идризов в последните секунди на срещата. Успехът пък бе посветен на помощник-треньора Маргарит Димов, който днес празнува своя рожден ден.

"Небесносините" бяха по-активни още преди почивката, но нямаха късмет да вкарат гол. Домакините имаха претенции за дузпа през първата част за игра с ръка, но такава не бе отсъдена. Страховит удар на Радев извън наказателното поле даде аванс на Созопол след час игра. Вторият гол също беше от далечна дистанция.

Така Созопол записа седми мач без поражение и четвърти поред без допуснат гол. Играчите на Румен Димов вече имат актив от 13 точки, като заемат седмо място. Гостите пък останаха само с шест точки, след като записаха четвърта загуба този сезон.