Гол на Благо не спаси Оренбург срещу бившия му тим (видео)

Бившият национал Благой Георгиев отбеляза втория си гол през сезона в Русия. След като преди две седмици се разписа от дузпа при загубата от Спартак (Москва) с 1:3, днес Благо беше точен от бялата точка и срещу бившия си отбор Терек, но това не помогна на Оренбург да избегне поражението. Новаците в Премиер лигата отстъпиха в Грозни с 1:2 и са твърдо на последно място в класирането с актив от 4 точки. Оренбург е и единственият тим в елита без победа след 9-ия кръг.

Терек поведе в 25-ата минута с гол на Беким Балай. Той скочи най-високо в наказателното поле след центриране от десния фланг на Одисе Роши и с глава прати топката в обратния ъгъл. В средата на второто полувреме домакините получиха дузпа, но Александър Гутор парира изстрела на Олег Иванов.
В 86-ата минута публиката на "Ахмат-Арена" ликуваше след великолепна атака на Терек. Десният бек Ризван Уциев нахлу на скорост в наказателното поле и подаде успоредно на вратата на резервата Игор Лебеденко, който спокойно покачи на 2:0. В добавеното време реферът Сергей Карасьов даде дузпа и за Оренбург, след като Максим Батов беше задържан от Уциев. Благо Георгиев шутира в горния ляв ъгъл на вратата и въпреки намесата на Евгений Городов, топката се оплете в мрежата.

Успехът изкачи терек на 5-о място с 14 тъочки. В следващия кръг тимът на Рашид Рахимов гостува на Анжи, а Оренбург е домакин на Том (Томск).