Ботев (Враца) и Локо (Сф) продължиха головата си суша

Тимът на Ботев (Враца) изпусна победата срещу Локомотив (София) в мач от 8-ия кръг на Втора професионална лига на стадион "Христо Ботев". Домакините имаха инициативата през по-голямата част от мача, но страхотни изяви на Александър Любенов им попречиха да стигнат до трите точки. Играчите на Бойко Величков започнаха много силно, но пропиляха две възможности. Гостите отговориха с изстрели на Димитър Георгиев.

През втората част домакините продължиха да имат по-добрите възможности, но в трети пореден мач и двата тима не успяха да вкарат гол и отново завършиха 0:0. Това е четвърто поредно равенство за Ботев, като последните три са без отбелязани голове. Интересното е, че "червено-черните" пък удължиха серията си без победа на седем мача в първенството, а равенството е трето поредно за тях, като и предните две с Лудогорец 2 и Етър завършиха при същия резултат.
Ботев остана на шесто място с 13 точки, докато момчетата на Ангел Колев имат само седем и заемат 13-то място.