Кавани продължава да пронизва вратари из Франция (видео)

Нападателят на Пари Сен Жермен Единсон Кавани продължава да тероризира вратарите из френските терени, а парижани показват, че постепенно излизат от миникризата, в която бяха попаднали. След като през седмицата уругваецът наниза два гола на Лудогорец в Шампионската лига, днес повтори упражнението и с Бордо в мач от осмия кръг на Лига 1 и донесе успха с 2:0.

Кавани откри резултата още в третата минута, когато засече с глава центриране на Анхел Ди Мария. Последваха още силни минути на домакините и така в 30-ата уругвайският нападател удвои с ефектно отиграване. Лайвин Курзава проби по лявото крило и даде пас по тревата към Кавани, който с пета прати топката към далечния ъгъл на Седрик Карасо.

След почивката темпото на игра спадна, като парижани решиха да пестят сили. Въпреки това на няколко пъти отново бяха близо до гол, но не успяха да реализират създадените положения.

По този начин ПСЖ се изкачи на втора позиция в класирането с актив от 16 точки - на една от лидера Ница, но и с мач повече от "орлетата". Кавани пък вече има осем гола на сметката си в Лига 1 от началото на сезона и е едноличен лидер при реализаторите. Бордо от своя страна е пети с 13 точки.