Пирло подава, Вийя бележи (видео)

Бившата звезда на Валенсия, Барселона и Атлетико Мадрид Давид Вийя донесе победата на Ню Йорк Сити с 2:0 като гост срещу Хюстън Динамо в мач от 32-ия кръг на първенството на САЩ. Вия стана автор и на двата гола в срещата, като първо бе точен в 52-ата минута, а след това и в първата минута на добавеното време.

Седем минути след почивката испанецът вкара зрелищен гол след изпълнение на ъглов удар и пас на италианския магьосник Андреа Пирло. "Ел Гуахе" си поведе топката към аутлинията и от малък ъгъл изненада противниковите бранители и вратар.

Ню Йорк Сити към момента е лидер в класирането на Източната конференция на Мейджър лийг Сокър (МЛС) с 51 точки - с 2 повече от втория Торонто ФК и с 3 пред Ню Йорк Ред Булс. На Запад водач в подреждането е Далас ФК с 53 точки, следван от Колорадо Рапидс и Лос Анджелис Галакси с по 48.