Съндърланд остана без победа (видео)

Тежките времена за Дейвид Мойс в Съндърланд продължават. Този път воденият от него тим завърши 1:1 в домакинството си на Уест Бромич и трябва да се радва на точката, тъй като гостите имаха положения да сложат край на интригата. Насер Шадли изведе напред УБА, но седем минути преди края Патрик Ван Аанхолт изравни. Холандецът, който влезе като резерва, бе изнесен в по-предни позиции към края. Той започна и завърши атаката, която донесе точка на Съндърланд.

Загуба днес щеше да донесе рекорд за Мойс, като неговият отбор щеше да стане с най-лошия старт в историята на Висшата лига. Перспективите пред Съндърланд обаче продължават да изглеждат доста негативни. Домакините бяха по-добрият отбор през първото полувреме и можеха да поведат, но Джермейн Дефоу пропусна отлична възможност. След почивката и двата тима не впечатлиха с изявите си, но играчите на Мойс поне показаха някакво желание и старание. Изявите им в защита също бяха по-стабилни, което бе подпомогнато от завръщането на О'Шей, който за първи път бе титуляр от началото на сезона.