Уест Хам не излезе от дупката (видео)

Уест Хам спря серията от четири поредни загуби, но едва ли играчите на Славен Билич ще се радват на точката в домакинството срещу Мидълзбро. "Чуковете" стигнаха едва до 1:1 на собствения си стадион и продължават да са в зоната на изпадащите. Димитри Пайе изравни резултата в 57-ата минута след великолепен индивидуален пробив. В началото на второто полувреме Стуани бе открил резултата след удар с глава. През първата част пък капитанът на Уест Хам Марк Нобъл удари гредата.

След загубата от Саутхамптън миналата седмица Билич каза на Нобъл да изведе съотборниците си на вечеря с цел сплотяване на колектива. Имаше слухове, че някои от тях са останали да запиват до късните часове, но те изглеждаха повече като отбор днес, въпреки че още са много далече от впечатляващата форма от миналия сезон. След като допуснаха 16 гола в първите шест мача Билич заложи на 4-5-1 и тимът бе доста по-стабилен в защита. Те позволиха на съперника да владее повече топката, но в лицето на Пайе винаги можеха да създадат опасност и първият гол на французина за сезона им донесе точката.

Мидълзбро пък спечели първа точка от последните си шест шампионатни мача в Лондон. Въпреки че имаха предимство по отношение на притежанието на топката, те рядко застрашаваха вратата на домакините.