Валяците спечелиха трудна победа срещу Янтра

Валяците спечелиха трудна победа при резултат 29:23 като домакини срещу Янтра (Габрово) в дербито на първия кръг от новия шампионат по ръгби, който започна днес. В първата част перничани загубиха с 10:15, защото излязоха почти с резервния си състав. От мача отсъстваха основни състезатели - Мартин Димчев, Цветелин Спасов, Любомир Крушкин и Симеон Ернестов.

Ръгбистите не са успели да се освободят от трудовите си ангажименти и вместо на терена, са били на работните си места. Наказан за два мача е Цветелин Спасов, в първото полувреме се контузи Радослав Дамянов. Така реално Валяците играха почти без цялата си първа линия. В миналото първенство габровци завършиха на второто място, а перничани трети. Валяците са 30-кратни носители на приза от държавното първенство и не крият амбицията си да го спечелят за 31-ви път.