Фрайбург подчини Айнтрахт (видео)

Отборът на Фрайбург пречупи с 1:0 гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) в мач от шестия кръг на Бундеслигата. Винченцо Грифо се разписа в четвъртата минута и с това донесе трите точки за своя тим.

Домакините стигнаха до ранно попадение: в четвъртата минута съдията даде авантаж, Онур Булут намери прецизно Винченцо Грифо, който матира вратаря с удар от 15 метра - 0:1. Гостите от Франкфурт отговориха с добра възможност в десетата минута пред Марко Фабиан, при която Майк Франтц изчисти. В 17-ата страничният рефер вдигна съмнителна засада при много добра акция на домакините. В 42-ата за първи път Александер Майер успя да стреля с глава, но не насочи точно след центриране отляво. През първото полувреме Айнтрахт имаше отчетливо териториално предимство, но само толкова.

През началото на втората част гостите продължиха да владеят топката и да търсят пространства пред противниковата врата. Срещата често се накъсваше от нарушения. В средата на полувремето прехвърчаха искри в центъра на терена, потушени с два жълти картона. До края франкфуртци не показа нищо особено в атака и дори по-често се защитаваха. В 84-ата Булут получи тежък удар в областта на сърцето и трябваше да бъде заменен.