100 години ски спорт в България

Криля Советов се добра до първата си победа за сезона (видео)

Криля Советов най-накрая се добра до първата си победа в Премиер лигата от началото на сезона. Това се случа в срещата от 9-ия кръг на стадион "Металург". в Самара срещу Анжи. Домакините се наложиха с 2:1 и зарадваха своите привърженици.

Резултатът откри Йоан Моло в 18-ата минута, когато опита нещо средно между далечен удар и извеждащ пас, топката излъга вратаря и влезе в далечния му ъгъл за 1:0. В самия край на първото полувреме Криля Советов удвои. Сергей Ткачов получи на границата на наказателното поле и с бомбен удар не остави шансове на вратаря.

В добавеното време на срещата Анжи все пак направи загубата си малко по-почетна. Бернард Бериша напредна отляво, преодоля няколко играчи на домакините и хладнокръвно реализира за крайното 2:1.

Така Криля Советов вече има 6 точки и заема 14-ата позиция в таблицата. Анжи пък е с 12 точки на 7-ото място за момента.