Дармщат и Вердер поделиха точките след нежелано равенство (видео)

Отборите на Дармщат 98 и Вердер (Бремен) не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 6-ия кръг на Бундеслигата. Мачът завърши 2:2, като този резултат не бе най-желаният и за двата тима, които се намират в долната половина на таблицата в опасна близост до зоната на изпадащите.

Домакините първи взеха преднина в мача от дузпа в 19-ата минута, когато Антонио-Мирко Чолак бе точен от бялата точка.

В началото на втората част обаче Вердер стигна до пълен обрат. Първо в 51-ата минута Людовик Сане отблизо засече една свалена с глава топка за 1:1, а след това в 67-ата минута Серж Гнабри бе изведен на скорост, финтира вратаря и реализира за 1:2.

Само пет-минути по-късно обаче домакините отново възстановиха равенството и отново голмайстор бе Чолак. Той засече от воле центриране на Жером Гондроф и не остави шансове на вратаря за 2:2.

Така Дармщат вече четири поредни мача няма победа на сметката си и събра актив от 5 точки, с които заема 14-ото място в таблицата. Вердер пък е с 4 точки на 15-ата позиция.