Ибишевич видя сметката и на Хамбургер ШФ (видео)

С поредните два гола на Ведад Ибишевич отборът на Херта (Берлин) сломи с 2:0 намиращия се в криза Хамбургер ШФ в мач от шестия кръг на Бундеслигата и поне за малко излезе на втора позиция във временното класиране. Босненският нападател беше точен в 29-ата и 70-ата минути, като второто попадение беше от дузпа.

Така "Шпортферайн" остава на дъното с пет поредни загуби и със само една точка. Срещата в столицата беше дебютна за новия наставник на гостите Маркус Гисдол, който през седмицата смени Бруно Лабадия. Бившият треньор на Хофенхайм обаче не съумя да направи нищо и записа поражение. А то можеше да бъде още по-тежко, тъй като в 74-ата минута Ибишевич пропусна сам срещу вратаря от около 3-4 метра, а отделно той и Мичел Вайзер удариха по една греда.

Нападателят на Херта вкара за 1:0 отблизо в 29-ата минута и веднага след това целият отбор го поздрави за новородената му дъщеря.

Малко след това - в 37-ата минута, върнатият сред титулярите на Хамбургер ШФ Пиер-Милшел Ласога удари греда от фал и така пропусна да промени хода на събитията на терена.

В 70-ата минута Валентин Щокер получи подаване в наказателното поле и беше спънат от Албин Екдал, за което столичани получиха наказателен удар, реализиран от Ибишевич, с което той вече има пет попадения от началото на сезона в елита.

Играчите от Хамбург бяха пределно изнервени и шестима от тях получи жълти картони.

В следващия кръг, който е след паузата, на Херта предстои тежко гостуване на Борусия (Дортмунд). Няма да е лека задачата и на "Шпортферайн", който приема Борусия (Мьонхенгладбах).