Борусия (Дортмунд) не издържа на темпото (видео + галерия)

Борусия (Дортмунд) инкасира второ поражение от шест кръга в Бундеслигата и загуби второто място в класирането. В късния съботен мач "жълто-черните" разочароваха с изявите си срещу Байер (Леверкузен) и логично отстъпиха с 0:2 след голове на Адмир Мехмеди (10) и Хавиер Ернандес (79'). Домакините бяха далеч по-настоятелният отбор и успяха да приближат челото след слабия си старт на първенството.

Във вторник и двата тима имаха тежки дуели в Шампионската лига, но изморени се оказаха само футболистите на Томас Тухел. Специалистът остави Марио Гьотце и капитана Марсел Шмелцер на пейката. Влезлите на техните места Кристиан Пулишич и Себастиан Роде обаче не оправдаха доверието и се наложи Тухел да прави две смени още на почивката.

Байер (Леверкузен) - Борусия (Дортмунд) 2:0

Леверкузен поведе в 9-ата минута, когато след корнер Мехмеди спечели единоборството с младия Юлиан Вайгъл и заби топката в мрежата за 1:0. Секунди преди това Роман Бюрки беше спасил сигурно попадение на Чичарито.

Пиер-Емерик Обамеянг, който видимо не се намираше в оптимална форма, пропусна няколко положения и това също натежа. В 20-ата минута той стреля слабо от отлична възможност, а в 73-ата минута, когато резултатът все още беше 0:1, излезе сам срещу Бернд Лено, но също не успя да го преодолее.

Малко след това Чичарито заби второто попадение след нова асистенция на Хакан Чалханоолу. В 87-ата минута влезлият като смяна Кевин Фоланд пропусна да направи 3:0, след като беше изскочил едно на едно с Бюрки.

Дортмунд ще има възможността да си върне второто място още в следващия кръг, който е след паузата, когато приема Херта (Берлин) в директен сблъсък на "Сигнал Идуна Парк". "Аспирините" пък ще спорят с Вердер в Бремен.