Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Намери се кой да спре Байерн и в Бундеслигата (видео + галерия)

Три дни след първата си загуба през сезона шампионът Байерн (Мюнхен) допусна и първа грешка в Бундеслигата, завършвайки 1:1 при домакинството си на коравия тим на Кьолн. Йошуа Кимих вкара за баварците в 40-ата минута, но Антони Модест изравни в 63-ата минута.

До днес Байерн имаше само победи на домашна сцена, но този път срещу себе си имаше другата най-добра защита до момента. Освен това мюнхенци и "козлите" са два от трите тима без поражение в Бундеслигата досега и може би не е случайно, че гостите си тръгнаха с точка.

Късметът също беше на тяхна страна, защото през второто полувреме домакините удариха три греди. Двубоят обаче можеше да завърши и с победа за Кьолн, тъй като в добавеното време Зимон Цолер пропусна сам срещу Мануел Нойер.

Байерн (Мюнхен) - Кьолн 1:1

Заради натоварения график и сблъсъка с Атлетико Мадрид в Шампионската лига Карло Анчелоти направи куп промени, оставяйки на пейката Томас Мюлер, Дейвид Алаба, Филип Лаам, Жером Боатенг и Артуро Видал, които до един бяха титуляри на "Висенте Калдерон". Тиаго Алкантара и Франк Рибери пък са с леки травми и не бяха в групата. Така от първата минута след дълго отсъствие започна Ариен Робен, който обаче също се контузи и напусна на почивката.

Както можеше да се предположи, Робен беше движещата сила в тима на домакините. Още с началото на срещата той се превърна в опасност за бранителите в черни екипи, като на няколко пъти ангажираше по трима човека при пробивите си. Роберт Левандовски беше другият играч на Байерн, който беше следен изкъсо и това максимално го затрудни. Реално Байерн нямаше 100-процентова възможност до гола на Кимих. В 40-ата минута младокът изненада с включването си в атака и засече центриране на Хуан Бернат. За Кимих това е шести гол в последните му седем мача, като тук влизат и тези за националния тим на Германия.

Преди това най-близо до попадение баварците бяха в 29-ата минута, когато Левандовски стреля в стената при пряк-свободен удар почти на границата на наказателното поле.

Футболистите на Кьолн пък застрашиха отбраната пред Мануел Нойер само в два случая преди почивката, но Юя Осако и Антони Модест не успяха да сторят нещо повече.

На почивката Мюлер зае мястото на Робен и също се представи на висота.

Още при първата си атака за тази част обаче гостите от Кьолн претендираха за дузпа за изблъскване на Модест от страна на Матс Хумелс, но реферът подмина ситуацията.

В 50-ата минута поредното включване на Хуан Бернат по лявото крило доведе до пас към Мюлер, който за малко да вкара с левия крак.

Пет минути по-късно страничният стълб спаси "козлите" от второ попадение в мрежата им, след като Хавиер Мартинес стреля с глава след центриране от ъглов удар.

Дойде обаче 63-ата минута, когато далечно центриране на Марсел Рисе беше засечено атрактивно от Модест в стил "Златан Ибрахимович" и Нойер се оказа безпомощен - 1:1. В последвалите няколко минути след това играчите на Петер Щьогер можеха да вкарат още веднъж, но сбъркаха при атаките си.

След това Байерн натисна максимално и пред Тимо Хорн заваляха корнер след корнер. При поредния от тях в 77-ата минута Мюлер засече с десния крак, но вратарят изби в гредата. До края и Бернат беше спрян от страничния стълб след шут по земя в 87-ата минута.

И както домакините атакуваха с всички сили, така в продължението те изпуснаха Цолер, който излезе едно на едно срещу Нойер, но не уцели рамката.

След паузата Байерн го очаква гостуване на Айнтрахт (Франкфурт), а Кьолн ще е домакин на Инголщат 04.

Двубоят беше изгледан на живо от легендата Арнолд Шварценегер, който от няколко дни е в Мюнхен за течащия там Октоберфест.