Тихомир Иванов и Асен Марков наградиха шампионите в "Мтел атлетика за младежи" 2016

Финалистът в скока на височина от Олимпийските игри в Рио де Жанейро Тихомир Иванов и зам.министърът на младежта и спорта Асен Марков наградиха шампионите от финала на второто издание
на популярната програма на БФЛА и Телеком №1 "Мтел атлетика за младежи" 2016.

Най-добрите таланти в атлетиката си дадоха среща днес на реновирания стадион "Крепост" в Хисаря. По регламен точките в този кръг се удвояваха, което го прави и най-важното състезание за спечелване на крайното класиране във веригата. Регламентът предвижда, че се сумират точките от петте най-добри класирания от деветте кръга на веригата.

При момичетата непознаващата загуба в шест старта Мила Димитрова (Тракия 96 - Пловдив) спечели и в Хисаря с 468 т (8,0 сек на 60 м, 4,93 м на скок на дължина и 1:45,4 мин на 800 м). След нея се нареди Изабел Крамарска (Рилски атлет - Самоков) - 402 т (8,6 сек, 4,96 м и 1:50,08 мин). Трета остана Михаела Миткова (СК Олимпия Враца) - 374 т (8,00 сек, 4,17 м и 1:58,7 мин). В генералното класиране Димитрова е №1 с общ сбор от 1373 т, пред Крамарска - 1193 т и Никол Николаева (Етър Академик - Велико Търново) - 1159 т.

При момчетата  фаворитът е Кирил Петков (Пранджева – Пловдив) изненандващо завърши пети на финала с 344 т (8,5 сек на 60 м, 4,76 м на скок на дължина и 2:39,2 мин на 800 м). Първи в Хисаря завърши Теодор Кръстев (Берое Стара Загора) с 410 т (7,9 сек, 4,91 м, 2:29,4 мин). След него останаха Георги Хаджийски (Тракия - Пловдив) - 406 т (8,0 сек, 4,72 м, 2:24,3 мин) и Никола Костадинов (СК Олимпия Враца) - 404 т (8,2 сек, 5,16 м, 2:28,5 мин). Въпреки петото място Петков триумфира в крайното класиране с 1107 т, пред Хаджийски - 1089 т и Николай Димов (Тракия - Пловдив) - 1079 т.

Победителите в генерално класиране Мила Димитрова и Кирил Петков бяха наградени от Тихомир Иванов и зам. министър Асен Марков с медали и таблети от Mtel, а останалите призьори получиха елегантни аксесоари от телеком №1. За шампионите имаше и състезателни екипи от БФЛА и козметика от Роза импекс. Координаторът на веригата Антон Бонов връчи на останалите таланти традиционните награди от партньорите на БФЛА, както и последния брой на списание "Атлетика" с плакати на Мирела Демирева и Ивет Лалова-Колио. Награди за призьорите имаше и от домакините от Ботев - Пловдив. Те бяха връчени от Тезджан Наимова и зам.кмета на община Хисаря Тони Илиева. Шампионите Мила и Кирил получиха правото да запазят и състезезателните номера и екипи от програмата "Мтел атлетика за младежи", която през 2016-а ще достигне до 10  000 деца и младежи в цялата страна. Много снимки и видео от финалите в Хисаря може да намерите на официалната страница на "Мтел атлетика за младежи" във Фейсбук.