Габриела Антова с отлични позиции след седмия кръг на световното

Световните индивидуални първенства за юноши и девойки до 14, до 16 и до 18 години по класически шахмат в руския град Ханти-Мансийск навлизат във финална фаза, след като вече се изиграха партиите от първите 7 кръга. При девойките до 14 години Габриела Антова с ЕЛО 2253 ("Шах XXI" - София) е с 5 точки от 7 възможни.

В шестия кръг българската шахматистка загуби срещу водачката в турнирната таблица - китайката Чжу Цзинър, а в седмия кръг спечели срещу канадката Майли-Джаде Оуллет от Канада.

Във временното класиране Габриела Антова заема пето място.

При девойките до 16 години Виктория Радева (ШК "Спартак Пловдив"), която има ЕЛО 2143, ШК "Спартак" - Пловдив е с 4,5 точки и заема 14-а позиция във временното класиране.

При девойките до 18 години Доника Шивачева (2063) от СШК "Тунджа 2009" Ямбол е с 3,5 точки и след седми кръг дели 21-32 място.

При юношите до 18 години Тодор Георгиев (2197) от "ЧесБомб-Пловдив" Пловдив е 27-и с 4 точки.

При юношите до 16 години Лъчезар Йорданов (2300) от ШК "Варна" е с 3,5 точки на 48-о място във временното класиране.

Владимир Върбанов (1784) от "Спартак Плевен ХХт" Плевен с 2,5 точки на 63-то място при юношите до 14 години.

Световните индивидуални първенства за юноши и девойки до 14, до 16 и до 18 години по класически шахмат се провеждат в Ханти-Мансийск, Русия от 21 септември до 4 октомври, а до края на надпреварата остават още 4 кръга.