Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Моуриньо не е във възторг от третата поредна победа

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо призна, че не е във възторг от третата поредна победа на тима. Тази вечер "червените дяволи" надиграха с минималното 1:0 Заря (Луганск) в Лига Европа и записаха важни три точки. Наставникът заяви, че отборът се е нуждаел от тази победа, макар тя да дойде доста трудно.

"Това бе труден мач. Имахме няколко положения през първата част, но не се възползвахме. Ако бяхме отбелязали, нещата можеше да се развият по друг начин, но не успяхме. Съперникът игра доста организирано с много играчи в отбрана и готов във всеки момент да контраатакува. Беше ни трудно, но се нуждаехме от тази победа. За една седмица имахме три загуби, сега за една седмица записахме три победи. Не бях депресиран след трите загуби, както и сега не съм във възторг от трите победи. Още от първата минута търсехме гола, който обаче така и не идваше. Не се знае какво можеше да се случи, ако Серхио Ромеро не бе спасил онзи удар при резултат 0:0", призна Моуриньо.

Той коментира и решението си отново да остави Уейн Рууни на резервната скамейка.

"Умишлено оставих някои добри играчи на скамейката, за да мога да разчитам да влязат и да променят хода на мача. Уейн Рууни ни даде различни възможности и скорост в атака, когато съперникът бе започнал да се уморява", допълни португалецът.