Сент Етиен се спаси от загуба в края

Отборът на Сент Етиен се спаси от загуба у дома срещу Андерлехт в двубоя от група С на Лига Европа. Гостите от Белгия откриха резултата чрез Юри Телеманс в  62-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Лео Лакроа. Резултатът се запази до добавеното време, в чиято четвърта минута Нолан Ру успя да изравни и да спаси точката за своя тим.

В ранния мач от групата Майнц 05 победи Габала като гост с 3:2 и събра 4 точки, с които дели върха в класирането с Андерлехт. Сент Етиен е 3-и с 2, а Габала е на дъното без актив.

Любопитното е, че Сент Етиен вече във втори мач поред стига до изравняване в края. Същият сценарии се разигра и при гостуването на Майнц на 15 септември. Тогава Роберт Берич успя да донесе точката с попадение в 88-ата минута.

СЕНТ ЕТИЕН - АНДЕРЛЕХТ 1:1
0:1 Телеманс (62-дузпа)