Зенит заби пет шамара на АЗ Алкмаар (видео)

Отборът на Зенит направи голяма крачка към излизане от групите на Лига Европа. Тази вечер руският тим разби с 5:0 АЗ Алкмаар в домакинството си от втория кръг и вече има два успеха на сметката си.
Голеадата започна в 28-ата минута, когато резултатът бе открит от Александър Кокорин.

Останалите четири гола паднаха през втората част. В 48-ата минута Жулиано удвои, а в 59-ата минута отново Кокорин направи резултата класически. Доменико Кришито в 66-ата минута от дузпа бе автор на четвъртото попадение, а крайното 5:0 оформи Олег Шатов в 80-ата минута.

Така Зенит е едноличен лидер в класирането с 6 точки, докато АЗ Алкмаар има само 1 точка в актива си и остава на 3-ото място.

ЗЕНИТ - АЗ АЛКМААР 5:0
1:0 Кокорин (26)
2:0 Джулиано (48)
3:0 Кокорин (59)
4:0 Кришито (66-д)
5:0 Шатов (80)