Фенербахче надхитри Фейенорд и поведе в група "А" (видео)

Отборът на Фенербахче записа първата си победа в група "А" на Лига Европа. Тази вечер турците надиграха с минималното 1:0 Фейенорд и така оглавиха временното класиране.

Резултатът за домакините откри Емануел Еменике в 18-ата минута. Той бе изведен на скорост отдясно и от труден ъгъл успя да промуши кълбото във вратата за 1:0.

След това срещата доста се изнерви и бе изпъстрена с нарушения и сблъсъци по терена. В 59-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си с красив гол, ако изстрелът на Еменика със задна ножица бе попаднал в очертанията на вратата. Той обаче срещна тялото на защитник и се озова в ръцете на вратаря.

Малко по-късно пък гостите бяха близо до гола, когато Йоргенсен прехвърли вратаря, но Мартин Шкъртел в последния момент изчисти пред голлинията.

В крайна сметка "фенерите" удържаха преднината си и с 4 точки оглавиха временното класиране в групата. Фейенорд пък е с актив от 3 точки и заема втората позиция.

ФЕНЕРБАХЧЕ - ФЕЙЕНОРД 1:0
1:0 Еменике (18)