Рома сгази шампиона на Румъния (видео)

Отборът на Рома разгроми с 4:0 на своя стадион "Олимпико" шампиона на Румъния Астра (Гюргево) в мач от Група "Е" на Лига Европа. Кевин Строотман (15), Федерико Фасио (45+2) и Мохамед Салах (55) бяха точни по веднъж за тима от Вечния град, а автогол в 47-ата минута си отбеляза Фабрисио от румънския отбор. Навършилият на 27 септември 40 години капитан на Рома Франческо Тоти бе в стартовия състав на италианците и имаше участие при три от головете на домакините.

В 15-ата минута Тоти центрира от фаул, Кевин Строотман бе изпуснат от защитата на Астра и от съвсем близко разстояние с крак насочи топката в мрежата зад Силвиу Лунг.

В 45-ата минута Тоти стреля мощно от фаул и изненада вратаря на Астра. Лунг все пак изби топката, но тя се удари в гредата. С нея след това успя да играе защитникът на Рома Федерико Фасио с глава. Топката в крайна сметка мина голлинията и това означаваше второ попадение за "вълците" - 2:0.

Две минути след почивката Диего Пероти проби отляво и центрира, а Фабрисио си отбеляза нелеп автогол, което на практика окончателно лиши мача от интрига - 3:0.

В 55-ата минута египетският нападател Мохамед Салах направи резултата 4:0. Той получи прекрасен дълъг извеждащ пас от Тоти и с техничен удар от въздуха изпрати топката в мрежата зад Лунг, който не се намеси по най-добрия начин в тази ситуация.

В другата среща от Група "Е", която се изигра тази вечер, отборите на Аустрия (Виена) и Виктория Пилзен не си отбелязаха голове - 0:0.

Рома и Аустрия са с по 4 точки в подреждането в групата, Виктория Пилзен е с 2, а Астра все още няма спечелена точка.

АУСТРИЯ (ВИЕНА) - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 0:0

РОМА - АСТРА 4:0
1:0 Строотман (15)
2:0 Фасио (45+2)
3:0 Фабрисио (47-автогол)
4:0 Салах (55)