Срам за Интер в Европа като подарък за юбилея на Берлускони (видео)

Италианският футболен колос Интер загуби с 1:3 гостуването си на Спарта (Прага) в Лига Европа. Чешкият отбор заслужи успеха си и зарадва привържениците си, които не всеки ден виждат победа над европейски гранд. Наставникът на италианците Франк де Бур заложи на 4-3-3, като напред трите точки за тима му търсиха, но не намериха, Антонио Кандрева, Родриго Паласио и Едер.

От другата страна атаката на Спарта водеше 24-годишният стрелец Вацлав Кадлец, който изнесе много силен двубой и непрекъснато тормозеше отбраната на гостите. Тя пък от своя страна бе меко казано слаба и улесни домакините максимално. В последните 15 минути "нерадзурите" останаха с 10 души, след като Андреа Ранокия бе изгонен от игра.

Два гола реализира споменатият Кадлец, който често бе неуловим за италианците. При втория гол никой от Интер не разбра, че нападателят на Спарта ще остане сам срещу вратаря Самир Ханданович и всички в бяло застинаха при един свободен удар, което позволи на чеха да излезе на чиста позиция и да отбележи. В края на второто полувреме бранителят Марио Холек добави още гол, засичайки с глава отблизо при поредната дрямка на бранителите на гостите. Малко по-рано Паласио бе върнал едно попадение, но то се оказа безпредметно.

Това е втора загуба за Интер от два мача в Лига Европа и сякаш столът на Де Бур отново започна да се клати сериозно. Загубата на "Дженерали Арена" идва навръх 80-годишния юбилей на патрона на градския съперник Милан Силвио Берлускони. В другата среща от групата Апоел (Беер Шева) и Саутхамптън завършиха със сиво 0:0.

Спарта (Прага) - Интер 3:1