Шалке 04 забравя за кризата, когато дойде време за Лига Европа (видео)

Шалке 04 отново се развихри в турнира Лига Европа и записа гръмка победа с 3:1 над Ред Бул Залцбург в среща от група "I". "Кралскосините", които са в страхотна криза в Бундеслигата, където са в серия от 5 поредни загуби от началото на сезона, днес демонстрираха отлична игра и записаха втория си успех във втория по значмост клубен турнир на Стария континент.

Домакините поведоха в 15-ата минута, когато Леон Горетцка стреля, ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката той не сгреши за 1:0.

В 47-ата минута резултатът бе удвоен по доста куриозен начин. Бенедикт Хьоведес центрира, топката срещна слабините на Чалета-Кар и се озова във вратата на гостите за 2:0

Третият гол също бе донякъде куриозен. Хьоведес стреля с глава, топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията, но съдията не зачете гола. При последвалото разбъркване обаче Хьоведес отново вкара кълбото в мрежата и докара нещата до 3:0.

Гостите все пак успяха да направят загубата си малко по-почетна като в 72-ата минута Джонатан Сориано оформи крайното 3:1.

Това бе втори успех за Шалке в групата и тимът има актив от 6 точки и заема 2-ото място във временното класиране. Ред Бул пък остава на 3-ата позиция с нелув актив.

ШАЛКЕ 04 - РБ ЗАЛЦБУРГ 3:1
1:0 Горецка (15)
2:0 Калета-Кар (47)
3:0 Хьоведес (58)
3:1 Сориано (72)