Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Жоазиньо преби Балотели в Лига Европа (видео)

Отборът на Краснодар победи Ница с 5:2 в среща от група "I" на Лига Европа. Бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо бе герой за домакините, като отбеляза два гола в мача. Бразилецът се разписа в 33-ата и 65-ата минута от дузпа. Преди това резултатът бе открил Фьодор Смолов в 22-ата минута, а Ари бе автор на четвъртия  и петия гол за руснаците в 86-ата и 93-ата минута. За френския тим пък головете отбелязаха звездата Марио Балотели в 42-ата минута и Вилан Сиприен в 71-ата минута.

Краснодар започна мача отлично и в 22-ата минута Артур Йеджейцик центрира остро по земя и Смолов отблизо засече топката във вратата. В 33-ата минута защитник направи огромна грешка като се размина с топката в опит да я изчисти. Жоазиньо се възползва от това, изскочи сам срещу вратаря, финтира го и отбеляза за 2:0.

Гостите се върнаха в мача в 42-ата минута, когато при едно центриране в наказателното поле Маланг Сар свали за Балотели, а той без забавяне отбеляза за 2:1.

В 65-ата минута обаче руснаците отново върнаха преднината си от два гола, след като получиха дузпа, а отново Жоазиньо бе точен от бялата точка за 3:1.

Ница все пак не се отказа и в 71-ата минута Вилан Сиприен вкара за 3:2, но с нови два гола на Ари в 86-ата и 93-ата минута домакините окончателно решиха всичко в своя полза.

За Краснодар това бе втори успех в групата и тимът поведе в класирането с 6 точки. Ница пък остава на дъното с нулев актив от два мача.

КРАСНОДАР - НИЦА 5:2
1:0 Смолов (22)
2:0 Жоазиньо (33)
2:1 Балотели (42)
3:1 Жоазиньо (65-д)
3:2 Сиприен (71)