Дете-чудо носи победа на Аякс

18-годишният датски младежки национал Каспер Долберг донесе победата на Аякс с 1:0 над Стандард Лиеж в срещата от група G на Лига Европа. Долберг се разписа в 28-ата минута на двубоя в Амстердам, след като беше изведен от Траоре и въпреки опита на трима бранители на Стандард  да го спрат, успя да вкара топката в мрежата на белгийския тим.

Долберг е един от най-големите таланти в прочутата Академия на Аякс, а отиването му там става, след като е селектиран от датския скаут Джон Стийн Олсен, човекът, който навремето е завел в Амстердам и легендарния шведски нападател Златан Ибрахимович, както и Кристиан Ериксен.

В другия мач от групата Селта пречупи Панатинайкос с 2:0 с голове, отбелязани в последните 6 минути на срещата във Виго. Двубоят вървеше към 0:0, когато Джон Гуидети откри в 84-ата, а пет минути по-късно Даниел Вас оформи крайния резултат.

Така Аякс се утвърди на върха във временното класиране с пълен актив от 6 точки, следван от Селта с 4, Стандард с 1 и Панатинайкос с 0.

АЯКС - СТАНДАРД (ЛИЕЖ) 1:0
1:0 Долберг (28)