Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Ожие бе най-бърз на шейкдауна на родното си рали

Себастиен Ожие записа най-добро време сред състезателите в Световния рали шампионат (WRC) тази сутрин в шейкдауна на традиционното асфалтово рали Франция. Той има възможност да си осигури четвъртата световна титла в шампионата още тази неделя, след като натрупа аванс от 59 точки пред втория в класирането – съотборника му от Volkswagen Андреас Микелсен, който остана на почти четири секунди от Ожие в 5.40-километровата отсечка днес. Втори завърши третото лице на Volkswagen Яри-Мати Латвала, само на 0.8 секунди от Ожие, а трети финишира Крис Мийк с неговия Citroën’s DS 3.

"Не е тайна, че страшно много искам да спечеля това рали. Бил съм победител във френския кръг два пъти, но състезанието тогава не се провеждаше на Корсика. На тестовете работихме с дългите отсечки, за да се уверим, че настройките на автомобила са адаптирани към тях, и ни помогнаха да разберем как да сме по-внимателни с гумите. Имаме дълги етапи всеки ден с различни секции, където трябва да хванем ритъма и бързо да се адаптираме към променящите се условия. Това е голямо предизвикателство", сподели Ожие след шейкдауна.

След третото място на Мийк Тиери Нювил, Дани Сордо и Крейг Брийн си поделят четвъртата позиция. Първите двама пилоти карат с Hyundai i20, а Брийн – със Citroën’s DS 3. Хейдън Падън остана на 0.6 секунди от тях в третия автомобил на Hyundai. Церемониалният старт на обиколката на Корсика ще бъде даден довечера от 20:30 часа в градчето Аячо.