Малко не достигна на ПСВ в Русия (видео)

Ростов и ПСВ Айндховен направиха атрактивно 2:2 в среща от Група "D" на Шампионската лига, с което спечелиха първи точки в турнира, тъй като на старта бяха записали загуби съответно от Байерн (Мюнхен) и Атлетико Мадрид. Точката за домакините е паметна, защото е дебютна изобщо в груповата фаза на турнира. И късметът обаче беше с тях, защото холандският гранд повече заслужаваше да спечели. Отборите си размениха по два гола през първото полувреме, а след почивката отборът на ПСВ първо пропусна дузпа, а след това удари и греда.

Руският тим набързо нанесе своя първи удар, след като в 8-ата минута Александър Ерохин изведе Дмитрий Полоз сам срещу вратаря и нападателят хладнокръвно матира вратаря на гостите за 1:0. Авансът на Ростов обаче изтрая само шест минути, защото в 14-ата Найджъл де Йонг свали към Дейви Прьопер, който беше точен за 1:1.

Домакините си върнаха преднината в 37-ата минута, когато отново Полоз беше на точното място в точния момент.

ПСВ успя да изравни в добавеното време, когато Де Йонг насочи топката с глава в мрежата, като преди това имаше и удар в гредата.

През второто полувреме картината се промени и холандците бяха господари на терена. В 57-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа за много спорно нарушение на Сесар Навас срещу Де Йонг. Авторът на гола за 1:1 Дейви Прьопер обаче стреля слабо и Сослан Джанаев успя да спаси.

В 72-ата минута същият този Прьопер отправи страховит изстрел, който пак се спря в гредата и падна точно в ръцете на Джанаев. Малко по-късно стражът на Ростов вече беше преодолян и кълбото летеше към опразнената врата, когато обаче футболист в синьо се намеси и изчисти.

По този начин ПСВ се размина с победата и пропусна възможността да застигне Байерн, който в другия мач от групата загуби с 0:1 от Атлетико. В следващия кръг след три седмици холандците гостуват на баварците в Мюнхен, а Ростов пак е домакин - на финалиста от миналото издание на надпреварата.

РОСТОВ - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:2
1:0 Д. Полоз (8)
1:1 Д. Прьопер (14)
2:1 Д. Полоз (37)
2:2 Де Йонг (45)