Наполи вече лети към осминафиналите (видео)

Отборът на Наполи изигра много силен мач и спечели с 4:2 срещу гостуващия Бенфика в среща от груповата фаза на Шампионската лига. Марек Хамшик (20), Дрис Мертенс (51 и 58) и Аркадиуш Милик (54 - дузпа) зарадваха публуката на "Сан Паоло". В края Гонсало Гуеведеш (70) и Едуардо Салвио (86) се разписаха за португалския тим. С успеха неаполитанци имат пълен актив от 6 точки, а вторият в класирането е с едва 2 точки.

В 20-ата минута след изпълнен корнер Гулам центрира и Хамшик се разписа с удар в близкия ъгъл. В началото на второто полувреме италианците нанизаха още три попадения. В 51-ата Дрис Мертенс удвои след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар. В 54-ата новото попълнение Милик вкара дузпа, след като вратарят Жулио Сезар беше спънал Хосе Кайехон. Топката попадна щастливо на крака на Мертенс, който реализира от близка дистанция - 4:0. В 70-ата резервата Гуедеш вкара от ъгъла на наказателното поле. В 86-ата резултатът беше оформен след гол на още една резерва - Салвио.