Байерн пак падна в капана на Атлетико (видео)

За втори път в рамките на няколко месеца Атлетико Мадрид надви Байерн (Мюнхен) с 1:0 на "Висенте Калдерон" в среща от Шампионската лига. През април това се случи в първи полуфинал от турнира, а сега във втория кръг от Група "D". Яник Ферейра Караско реализира единствения гол в 35-ата минута, а шест минути преди края съотборникът му Антоан Гризман пропусна дузпа. Това е първа загуба за гостите под ръководството новия им наставник Карло Анчелоти от общо девет официални срещи до момента.

В другата среща от групата Ростов и ПСВ Айндховен направиха 2:2, с което спечелиха първите си точки. Лидер в Атлети с 6 т., а Байерн има 3 т.

Фернандо Торес започна на върха на атаката на Атлетико, а негов партньор очаквано беше Антоан Гризман. Карло Анчелоти пък не повтори дискусионното решение на предшественика си Джосеп Гуардиола, който през пролетта остави Франк Рибери и Томас Мюлер на пейката. Днес и двамата започнаха от първата минута и заедно с Роберт Левандовски оформиха нападателното трио на Байерн. Матс Хумелс е възстановен от травмата си, но вместо него излезе Жером Боатенг. Двамата си смениха местата след час игра.

За радост на всички двата отбора се хвърлиха в битка още от началото и положенията следваха едно след друго. Големият грешник за "дюшекчиите" се казваше Фернандо Торес, който пропусна всичко, което можеше. В 22-ата минута той нацели гредата с глава от около два метра. Десет минути по-рано той отмъкна топката от подхлъзналия се Хавиер Мартинес, но след това не успя да си осигури стрелкова позиция и позволи на бранителя да го блокира, а между него и Мануел Нойер не стоеше никой.

В 13-ата минута, секунди след неуспеха на Хлапето, Тиаго Алкантара технично центрира към Томас Мюлер, който от близко разстояние шутира от въздуха, но право в обсега на Ян Облак, който отрази.

В 19-ата минута Караско загатна за намерението си да реализира, след като отправи тежък удар с десния крак, но германският страж изби.

Двуострата игра продължи и пред Левандовски се откри възможност да стреля с глава в 29-ата минута, но и този път Облак беше заел правилна позиция.

След това дойдоха силни минути за играчите на Диего Симеоне. В 34-ата Торес получи хитър пас вляво в наказателното поле, но отново разочарова с шут извън целта. Минута по-късно обаче Караско най-накрая намери пътя към мрежата, като след удара му на помощ се притече и гредата, за да бъде Нойер преодолян.

Байерн пропусна да изравни в 39-ата минута, когато Левандовски отлично освободи място за Франк Рибери, който демонстрира слаб шут в аут.

Второто полувреме също започна с пропуск на баварците, дело на Мюлер с глава след корнер. Играта беше основно в половината на Атлети, което позволи и на защитниците на Байерн да се включват напред. Така в 56-ата минута пред Алаба се откри възможност да застраши Облак, но ударът му излезе в аут.

Агитката от Мюнхен се ободри след час игра, когато Ариен Робен се появи на терена. Веднага след него Анчелоти вкара и своя коз Йошуа Кимих, който беше реализирал няколко гола в последно време.

Испанците обаче вече бяха превъзмогнали натиска от началото на полувремето и в 67-ата минута Караско напомни на Нойер, че все още е в игра и може да стреля опасно от всякаква позиция. Стражът обаче не позволи шутът да влети в мрежата. Три минути по-късно голмайсторът отстъпи мястото си на Кевин Гамейро.

Единственото лошо в този етап от двубоя беше, че положенията намаляха и мачът вече не беше толкова привлекателен. Германците се опитваха да атакуват с всички сили, но насреща си имаха футболистите на Чоло, които спокойно се справяха с всички опасности далеч пред Облак.

При контраатака в 75-ата минута Фернандо Торес центърира към Гризман, но ниският ръст на французина му попречи да нанесе по-опасен изстрел.

Дойде 77-ата минута, когато бранителите на Атлети не покриха Левандовски и ударът му с глава стресна домакините, но късметът не беше с него и кълбото профуча в аут. След още четири минути и Робен получи шанс да пробва да изравни, но и този път топката излетя на сантиметри край гредата.

Артуро Видал не издържа на напрежението и в 83-ата минута направи безсмислено нарушение срещу Фелипе Луиш в наказателното поле и последва дузпа. При удара от 11-те метра обаче Гризман демонстрира отново своята слабост и топката срещна напречната греда, както се случи и във финала срещу Реал Мадрид.

До края на двубоя пред Ариен Робен се откриха две възможности, но те бяха с глава и така и не доведоха до нещо опасно.

В следващия кръг на 19 октомври Атлетико гостува на Ростов, а Байерн приема ПСВ.

АТЛЕТИКО - БАЙЕРН 1:0
1:0 Караско (35)