Турци разгромиха Левски в младежката ШЛ

Отборът на Левски U19 записа изключително тежка загуба с 5:0 при гостуването си на турския Алтънорду в мач от първия кръг на младежка Шампионска лига. Футболистите на Димитър Телкийски започнаха срещата по възможно най-лошия  начин. Още в 3-ата минута Недялков от състава на "сините" получи директен червен картон и направи задачата на тима много трудна. Логичното се случи в 33-ата минута, когато Аликан вкара първия гол в мача. Три минути по-късно Балакиз направи резултата 2:0. Така завърши първото полувреме.

Втората част започна със сериозен натиск за домакините и след само пет минути Акташ вкара третия гол във вратата на Шейтанов. В 59-ата минута Дурак и три минути по-късно Аликан оформиха крайния резултат в сблъсъка между Левски и Алтънорду.

Mладите левскари не успяха да отправят нито един удар във вратата на Янар, като за сметка на това в тази на Шейтанов имаше общо 21, а 12 от тях бяха точни.

Реваншът между двата тима ще е на 19 октомври на "Герена".

АЛТЪНОРДУ - ЛЕВСКИ 5:0