Кузнецова детронира Винъс Уилямс в Ухан

Шампионката от миналата година Винъс Уилямс отпадна в третия кръг на силния турнир по тенис в китайския град Ухан с награден фонд 2.6 милиона долара. Американката, която е номер 6 в основната схема, загуби от деветата поставена Светлана Кузнецова (Русия) с 2:6, 2:6 за 70 минути. Кузнецова доминираше в мача, направи пет пробива и постигна пети успех от общо девет двубоя срещу Уилямс.

В същото време, четвъртата поставена Симона Халеп от Румъния се класира за четвъртфиналите след успех над Ярослава Шведова (Казахстан) с 6:3, 6:3.

Номер 8 Медисън Кийс (САЩ) победи квалификантката Даря Касаткина (Русия) с 6:1, 4:6, 4:6 за 1:51 часа. Кийс и Халеп ще играят една срещу друга в спор за място на полуфиналите