Григор Димитров е на четвъртфинал в Чънду

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на международния тенис турнир за мъже на твърда настилка "Чънду Оупън" в Китай с награден фонд  840 915 щатски долара. Българинът е поставен под №3 в основната схема и започна директно от втория кръг, където отстрани сърбина Душан Лайович със 7:6 (1), 6:4 след 90 минути игра.

Така за място на полуфиналите 25-годишният хасковлия ще спори с победителя от мача между Диего Шварцман и 8-ия в схемата италианец Паоло Лоренци, които играят по-късно днес.

Григор Димитров има вече гарантирани 24 200 долара от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 21-о място.

Григор започна уверено двубоя и спечели откриващото подаване на 15. Лайович отговори със същия резултат във втория гейм, а до края на сета никой от двамата на успя да направи пробив, с което изходът на тази част бе решен в тайбрек. В него Димитров бе пълен господар на централния корт и след 7:1 поведеде в резултата.

Тази голяма разлика между двамата в тайбрека оказа влияние на играта както на Григор, така и на Лайович. Българинът се възползва от подема си и направи пробив в самото начало на втория сет, след което го затвърди с гейм на 0. Именно това изригване на Григор се оказа ключът към успеха в този мач, тъй като до края нямаше други пробиви.

Турнирът в Чънду е първи за 25-годишния хасковлия след Откритото първенство на САЩ, в което той достигна до осминафиналите в началото на месеца.