Мишо Александров не помогна на Легия в Лисабон (видео)

Българският национал Михаил Александров игра едно полувреме за Легия (Варшава) при загубата от Спортинг (Лисабон) с 0:2 в Шампионската лига. Бившият футболист на Лудогорец се появи на терена след почивката, когато домакините вече бяха взели добър аванс с попадения на Брайън Руис и Бас Дост. Поражението на "Жозе Алваладе" остави Легия на дъното в група "F" без точка и отбелязан гол, а Спортинг събра 3 точки и заема трета позиция, след Реал Мадрид и Борусия (Дортмунд), които имат по 4 точки.

Легия започна участието си в груповата фаза с разгромна загуба от Борусия (Дортмунд) с 0:6, а няколко дни по-късно старши треньорът Бесник Хаши беше уволнен. Поляците отново не можеха да разчитат на контузения си капитан Михал Паздан, а в негово отсъствие защитата се представи отчайващо. След наказание се завърна Адам Хлушек, който действаше като ляв бек, а в атака новият наставник Яцек Магиера пусна единствено звездата на тима Неманя Николич.

За Спортинг в предни позиции си партнираха Брайън Руис и новото попълнение Бас Дост, който се разписа във всеки от първите си три мача с екипа на "лъвовете" в португалското първенство. Желсон Мартинс и Бруно Сезар атакуваха по фланговете, а двойка вътрешни халфове бяха Вилиам Карвальо и Адрин Силва.

В началото гостите успяваха да се справят с атаките на Спортинг, но постепенно започнаха да се огъват. В 17-ата минута след центриране от корнер Желсон Мартинс направи по-трудното и от няколко метра уцели гредата. В 21-ата Руис нанесе силен удар и вече виждаше топката във вратата, но Ржежняк със сетни сили изби.

Логичното се случи в 28-ата минута, когато поредното центриране доведе до хаос в защитата на Легия, Радович изчисти лошо и Брайън Руис хладнокръвно откри резултата. Десетина минути по-късно Адриен Силва напредна необезпокояван в половината на поляците и пусна хитър пас към Бас Дост. Таранът на Спортинг нямаше нужда от много време и заби топката във вратата за 2:0.

Мишо Александров се появи на терена за старта на втората част, заменяйки Стивен Лангил. Футболистите на Легия се опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но не успяваха да застрашат стража на Спортинг Руи Патрисио. Домакините пък вече действаха по-предпазливо и изчакваха удобен момент да решат всичко с трети гол. Такъв не падна, но "зелено-белите" останаха доволни и от това 2:0, което запази шансовете им да продължат напред.

За Легия това беше общо седми пореден мач в Шампионската лига без отбелязан гол. В следващия кръг на поляците им предстои още по-тежко изпитание - гостуване на Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу".

СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) - ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) 2:0 (2:0)
1:0 Б. Руис (28)
2:0 Б. Дост (37)