Един гол огорчи ЦСКА (Москва) и Миланов и донесе първа победа на Тотнъм (видео)

Тотнъм спечели първа победа с Група Е на Шампионската лига, след като надделя с 1:0 над ЦСКА (Москва) като гост. Намиращият се в прекрасна форма Сон Хюн-Мин реализира единственото попадение в 71-вата минута. Българският национал Георги Миланов бе титуляр за "армейците" и остана на терена до самия край на този двубой.

Ласина Траоре водеше атаката на домакините. Киърън Трипиър и Ерик Ламела бяха титуляри за "шпорите", които не можеха да разчитат на контузените Хари Кейн, Ерик Дайър, Муса Дембеле и Муса Сисоко.

Още в шестата минута пред Фернандес се откри добра възможност да се разпише с глава след центриране на Головин, но вместо да стреля директно към вратата, бразилецът се опита да търси Траоре. В следващите минути Тотнъм започна да владее много повече топката, докато домакините се бяха прибрали в своята половина и търсеха контраатаката. В 31-ата минута Тошич пропусна най-добрата възможност до този момент. Вертонген изчисти една топка с глава, тя падна на крака на Тошич, който имаше време да се нагласи и да стреля от около 15 метра, но го направи доста неточно. Няколко минути по-късно Деле Али нанесе много хубав удар от около 22 метра, след който топката разтресе напречната греда. В 36-ата минута Янсен дори прати топката във вратата на Анкинфеев, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 53-ата минута двата отбора размениха по една много опасна атака. Сон проби добре, но ударът му бе блокиран, а след това Траоре намери Тошич в наказателното поле, но сърбинът отново стреля високо над вратата от много изгодна позиция. След около час игра и Янсен получи шанс. Дейвис го намери в наказателното поле и холандецът стреля от десетина метра, но топката премина встрани.

В 71-ата минута по-активната игра на лондончани даде резултат. Сон Хюн-Мин получи извеждащ пас от Ламела, измъкна се зад гърба на отбраната и стреля по земя. Акинфеев се намеси, но топката продължи зад гърба му и много бавно влезе във вратата му. Защитниците на московчани претендираха за засада на корееца, но той по-скоро бе на една линия с тях, така че попадението бе зачетено.

Десет минути преди края Еременко затрудни доста Лорис с един удар от около 25 метра, но французинът в крайна сметка се справи. В 85-ата минута Фернандес премина Дейвис по десния фланг, но не успя да намери Траоре в малкото наказателно поле - пропиляна чудесна възможност за домакините.

Тотнъм заема второ място във временното класиране на Група Е с актив от три точки - една по-малко от Монако. Байер (Леверкузен) е на трета позиция, докато ЦСКА (Москва) остава на дъното.