Юве не пожали Динамо (Загреб) пред погледа на Петев (видео)

Ювентус разгроми Динамо (Загреб) с 4:0 и записа първи успех в  група "Н" на Шампионската лига. Новите попълнения Миралем Пянич и Гонсало Игуаин осигуриха комфортен аванс на "бианконерите" още до почивката, а през второто полувреме попадение на Пауло Дибала и автогол на вратаря Адриан Шемпер оформиха крайния резултат.

С победата "старата госпожа" събра 4 точки и оглавява класирането с по-добра голова разлика от Севиля, а Динамо е на дъното с нулев актив. Хърватите никога не са прескачали груповата фаза на турнира, а при всичките си участия имат само една победа - 2:1 срещу Арсенал през миналия сезон.

Преди мача ултраси на домакините от фракцията Bad Blue Boys нападнаха част от привържениците на Юве. Полицията се намеси бързо, но въпреки това краткото сбиване доведе до няколко ранени италианци.

На трибуните на "Максимир" присъстваше и Ивайло Петев, който утре ще бъде представен като старши треньор на Динамо. В последния си мач начело на тима Желко Сопич заложи на подчертано офанзивен състав. В предни позиции действаха Жуниор Фернандес, Ел Араби Судани и Домагой Павичич, а триото в средата на терена бе съставено от Жонас, Филип Бенкович и капитана Домагой Антолич. Големият отсъстващ беше младата надежда Анте Чорич, който ядоса Сопич с несериозното си отношение в тренировките и беше оставен извън групата за мача.

Ювентус започна с най-доброто, с което разполага в момента Масимилиано Алегри. Атаката се водеше от Гонсало Игуаин и Пауло Дибала, а зад тях си партнираха Ернанес и Миралем Пянич. Опитните Даниел Алвеш и Патрис Евра уплътняваха фланговете, а Сами Кедира бе позициониран пред тримата бранители Леонардо Бонучи, Андреа Бардзали и Джорджо Киелини. На пейката останаха бившите футболисти на Динамо Марио Манджукич и Марко Пяца.

Началото бе предпазливо, а темпото на игра доста ниско. Домакините лесно губеха топката, но действаха самоотвержено в защита и не позволяваха на Юве да създава голови положения. В 16-ата минута Ернанес опита далечен изстрел, но топката мина встрани от вратата. Малко по-късно бразилецът повтори изпълнението си и резултатът бе същият.

В 24-ата минута Ювентус поведе след груба грешка в защитата на Динамо. Бонучи пробва дълъг пас към Пянич, а Сигали отклони топката, така че тя да стане лесна за босненския национал, който технично я насочи в ъгъла на вратата за 0:1. В 31-ата минута Пянич асистира на другата звезда покупка Игуаин и той показа високата си класа. Бившият нападател на Наполи майсторски овладя топката в наказателното поле и не остави никакви шансове на вратаря Шемпер.

Между двата гола Динамо пропусна отличен шанс да изравни, но ударът с глава на защитника Гордън Шилденфелд срещна напречната греда. В 39-ата минута добра възможност се откри и пред Ел Араби Судани, но алжирецът бе блокиран от Бонучи.

На почивката Алегри смени Пянич с Хуан Куадрадо, а за Динамо влезе Фиолич вместо Жонас. Феновете на Динамо оцветиха стадиона с факли, но всеотдайната им подкрепа не помогна на техните любимци. В 57-ата минута незабележимият до момента Дибала изстреля истински снаряд и смълча трибуните с трети гол за Юве. Не след дълго аржентинецът можеше да се разпише още веднъж, но този път топката му беше избита.

До края на мача Ювентус спокойно разиграваше и пазеше сили. Алегри даде шанс на Пяца и Манджукич да поиграят пред своите сънародници и комбинация между двамата можеше да завърши с гол във вратата на Динамо, но Шилденфелд се намеси решително. Все пак, Ювентус стигна до още по-изразителен успех след автогол на вратаря Шемпер. Той не можа да се справи със силе шут на Даниел Алвеш в 85-ата минута и сам вкара топката във вратата си.

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - ЮВЕНТУС 0:4 (0:2)