Лестър продължава да лети в ШЛ, Слимани отново наказа Порто (видео)

Лестър постигна историческа първа домакинска победа в Шампионската лига и вече има шест точки от два мача в дебютното си участие в най-престижния клубен турнир, след като надделя с 1:0 над Порто на "Кинг Пауър Стейдиъм". Единственото попадение вкара  кошмарът на "драконите" Ислам Слимани в 25-ата минута. Алжирецът вече има седем гола в седем мача срещу Порто. Лестър пък стана първият английски клуб, който печели първите си два мача в ШЛ.

Каспер Шмайхел се завърна на вратата на Лестър, след като се възстанови от контузия. Лукас Ернандес бе предпочетен пред Дани Симпсън, а Слимани започна като партньор на Джейми Варди в атаката на Лестър. Данило, Адриан Лопес и Оливер Торес стартираха за гостите.

От самото начало домакините поеха контрола и Слимани и Марез показаха, че могат да създадат доста главоболия на гостите. Именно алжирският тандем бе в основата на попадението, с което "лисиците" взеха заслужен аванс. Слимани откри резултата в 25-ата минута, вкарвайки седмия си гол в седмия си мач срещу "драконите". Бившият играч на Спортинг (Лисабон) засече с глава много добро центриране на Риад Марез отдясно. До почивката играчите на Порто така и не успяха да създадат никаква чиста възможност пред вратата на Шмайхел, а отбраната на Лестър действаше доста стабилно за разлика от представянето си от началото на сезона в Премиър лийг.

В 58-ата минута Риад Марез стреля от границата на наказателното поле, насочвайки топката към долния ляв ъгъл на вратата на Касийяс, но испанският ветеран плонжира и спаси.

Постепенно през втората част Порто започна да владее повече топката и да търси изравнителен гол. В 76-ата минута Ерера стреля опасно от около 25 метра, но Шмайхел изби. Силва също пропусна нелоша възможност, подхлъзвайки се в решаващия момент, а в 84-ата минута удар на Корона от въздуха, дошъл след лошо излизане на Шмайхел, срещна гредата. Секунди по-късно Марез можеше да удвои, но Фелипе блокира изстрела на алжиреца.

До края натискът на гостите не даде резултат и те трябваше да преглътнат загубата и да останат едва с една точка след първите два кръга в надпреварата в Група G. Лестър води с шест точки, Копенхаген има четири, а Брюж е на дъното без нито една.