Реал Мадрид изпусна трите точки срещу Борусия в Дортмунд (видео)

Борусия Дортмунд и Реал Мадрид завършиха 2:2 в дербито от тазвечершните мачове от груповата фаза на Шампионската лига. Гостите от Мадрид могат да съжаляват за изпуснатите три точки, тъй като водеха в резултатата до 88-ата минута, когато домакините успяха да изравнят.

Резултатът на "Сигнал Идуна Парк" беше открит от гостите с гол на Кристиано Роналдо в 17-ата минута. Опитите на Борусия да изравни се увенчаха с успех в края на полувремето, когато Пиер-Ерик Обамеянг беше най-съобразителен в близост до вратата. Навас боксира, топката се удари в Хамес, а нападателят на Борусия успя да я вкара в мрежата. В последната минута на първата част Кристиано успя да се разпише с глава, но попадението не беше зачетено поради засада на португалеца. В 69-ата минута Рафаел Варан изведе "белия балет" напред, след като засече отблизо топката в мрежата. Преди това с нея бе играл Бензема, но тя срещна гредата. В 88-ата минута Андре Шюрле върна равенството.

Треньорът на домакините Томас Тухел бе наситил халфовата линия с петима футболисти, сред които и Рафаел Герейро, който традиционно играе като ляв бек. Пиер-Емерик Обамеянг водеше нападанието, подкрепян от Усман Дембеле и Марио Гьотце.

Колегата му Зинедин Зидан пък използва от първата минута атомното си трио в атака: Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Вратарят Кейлор Навас започна като титуляр за първи път от началото на сезона и остави добри впечатления с играта си.

Първата опасност беше пред вратата на домакините. Във втората минута Реал получи право да изпълни пряк свободен удар. Кристиано Роналдо стреля силно, но вратарят Бюрки спаси. При добавката топката удари греда, но дори и да беше влязла в мрежата голът нямаше да бъде зачетен, тъй като страничният рефер вдигна засада. В ответната атака се стигна до подобна ситуация пред другата врата, като този път Кейлор Навас показа добър рефлекс и боксира топката.

Постепенно играта се пренесе в половината на Реал, като домакините се опитаха да упражнят натиск над съперника. В 11-ата минута се стигна до нова възможност за директен обстрел, след като Хамес Родригес игра с ръка в защита, но изстрела но Обамеянг срещна стената и Навас спокойно улови. Германците претендираха за игра с ръка, но реферът не отсъди нищо. Атаките на Борусия обаче ставаха все по-опасни, а в 12-ата минута Навас пострада, след съприкосновение с Обамеянг при опита да достигне пръв до върната топка към него.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Реал организира бърза контраатака, завършена отлично от Кристиано Роналдо, който прати топката в мрежата за 1:0. След попадението португалската мегазвезда изтича да поздрави треньора Зинедин Зидан. В последните дни отношенията помежду им са обект на множество спекулации.

Отговорът на Борусия не закъсня. В 25-ата минута Обамеянг напредна, подаде към Дембеле, който успя да стреля, но над вратата. Реал отново опита да изненада съперника с контра, но този път атаката беше спряна пред наказателното поле. Футболистите на Борусия отново се настаниха в полето на Реал. В 35-ата минута Кейлор Навас отново се намеси блестящо след удар с глава на Сократис след центриране от ъглов удар. Мадридчани отговориха с контраатака, Гарет Бейл центрира, но Карим Бензема беше в засада, а и ударът му с глава не бе от най-сполучливите.

Опитите на Борусия да изравни се увенчаха с успех в края на полувремето, когато Пиер-Ерик Обамеянг беше най-съобразителен в близост до вратата. Навас боксира, топката се удари в Хамес, а нападателят на Борусия успя да я вкара в мрежата. В последната минута на първата част Кристиано успя да се разпише с глава, но попадението не беше зачетено поради засада на португалеца.

Окрилени от изравнителното попадение, домакините започнаха активно втората част и бързо стигнаха до опасно положение, но Навас спаси. Гостите постепенно заиграха по-добре и започнаха да задържат повече топката в свое притежание и да се опитват с многоходови атаки да поразят вратата на съперника. В 60-ата минута Роналдо беше намерен с далечно центриране зад отбраната на Борусия, но не успя да нанесе удар.

В 69-ата минута обаче Реал отново излезе напред в резултата. Карим Бензема засече едно центриране в наказателното поле, топката срещна напречната греда, а при добавката Рафаел Варан не сгреши.
В 78-ата минута Кристиано Роналдо напредна по крилото, измъкна се от отбраната на Борусия и с левия крак нанесе силен удар, но стражът на германците се справи с опасността.

С наближаването на края на мача германците се активизираха, но на няколко пъти с намесите си Навас отчая нападателите в жълто. В 88-ата минута равенството на "Сигнал Идуна Парк" отново беше възстановено. Пулишич напредна дълбоко в полето на Реал, центрира пред вратата, където Обамеянг се опита да намери акробатично топката, но не успя и тя попадна у Шюрле, който прагматично я прати в мрежата с мощен шут. В края на мача нервите взеха връх и се получи едно побутване между играчите в наказателното поле на Реал, но до по-сериозни инциденти не се стигна и така двубоят завърши без победител. Така двата тима събраха по 4 точки и оглавиха група "F". Трети е отборът на Спортинг Лисабон с 3, а Легия Варшава все още няма актив.